Naudinga informacija

Mezgimo mašinos: Silver Reed

Jeigu esate susipažinę su rusiškomis ar kitų gamintojų mezgimo mašinomis, tai tikrai įvertinsite, koks didelis šuolis buvo atliktas tobulinant jas patogumo ir funkcionalumo atžvilgiu. Naujosios Silver Reed SK280/SRP60N mezgimo mašinos labai palengvina mezgimo procesą. Tokios operacijos, kaip siūlų įvėrimas, adatų parinkimas piešiniui, siūlų spalvų pakeitimas mezgant žakardą, yra automatizuotos ir nereikalauja veiksmų iš mezgėjo. Daugeliu atvejų, mezginiai apriboti Jūsų žiniomis ir įgūdžiais, tačiau mezgant šia mezgimo mašina lengvai įgyvendinsite viską, pradedant nuo paprastų pynimų, kuriems įsisavinti  prireiks apie 10 minučių, iki mažiausių gudrybių, kurios prieinamos smalsiems ir žingeidiems. Silver reed mašinos padės Jums numegzti tokius gaminius, kurie nustebins net patyrusias ir gabias mezgėjas, mezgančias virbalais. O svarbiausia tai užims žymiai mažiau laiko.

(senos mezgimo mašinos pavyzdys)

(naujoji Silver Reed SK280)

Verpalų naudojimas

Nei viena mezgimo mašina nesuteikia galimybės megzti su ypač skirtingo storio verpalais. Kokius verpalus galima naudoti priklauso nuo mašinos klasės – atstumo tarp adatų adatinėje. Pati universaliausia yra penktoji klasė. Su šiomis mašinomis Jūs galėsite naudoti tiek pakankamai ploną verpalą, tiek ir pakankamai storą, tuo pačiu galima panaudoti rinkinį „per adatą“ (megzti kas antrą adatą), tada atstumas tarp adatų bus 9 mm, kaip ir 3 klasės mašinoje, o vienintelis apribojimas bus  adatos galvutės dydis. Kiekvienos klasės mezgimo mašina turi optimalų verpalų tankio diapazoną. Kuo žemesnė klasė, tuo storesnį verpalą galima naudoti mezgant.

5 klasės mezgimo mašinoje Silver Reed SK280/SRP60N optimaliai naudojamas verpalas, kurio tankis yra 300-400 metrų / 100 gramų. Taip pat  naudojamas dvigubas verpalas 800 metrų / 100 gramų, arba keturgubas 1600 metrų / 100 gramų.

Koks verpalas tinka mezgimo mašinai? Praktiškai bet koks, net ir netolygus verpalas, kuris negali būti numegztas paprastame režime, gali būti naudojamas mezgant „vivingo“ būdu.

Mezgimo tankis

Nors kiekvienos klasės mašinoje gali būti naudojamas apibrėžto diapazono verpalas, Silver Reed SK280/SRP60N mašina turi papildomą mezgimo tankumo  reguliavimo galimybę. Specialiu reguliatoriumi, esančiu ant karietėlės, galima išsirinkti mezgimo tankį. Mezgimo tankis prasideda nuo reto mezgimo, kuris pralaidus orui, ir baigiasi labai tankiu, neperpučiamu. Dar vienas ypatingas šios mašinos privalumas – galimybė megzti „tinklu“ naudojant ypač ploną siūlą. Tokiu būdu Jūs galėsite nusimegzti nuostabiai gražių vasariškų drabužių. Tokio mezgimo tinkleliu pavyzdžiai:

Jūsų asmeniniai raštai

Mezgimo mašinos komplekte rasite paruoštų perfokortų su skirtingais raštais (20 vnt. prie SK280 ir 10 vnt. prie SRP60N). Domina unikalūs raštai? Juos labai lengva pasigaminti tuščių perfokortų ir jų perforavimo įrankio pagalbą. Idėjų galite pasisemti iš specialių leidinių ir raštų katalogų, kuriuose parodyti numegzti raštai bei jų schemos. Asmeninių raštų kūrimo galimybes žymiai praplečia kompiuterinė mezgimo mašina Silver Reed SK840 – raštai yra kuriami kompiuterio pagalba ir perduodami mašinai, nereikia jokių perfokortų.

perforatorius perfokortom

Mezgimo principas

Kaip ir visose buitinėse mezgimo mašinose, mezgimas  su Silver Reed SK280/SRP60N mašina atliekamas rankiniu būdu, karietėlės patraukimu iš kairės į dešinę (mezgama 1 eilė) ir atgal (mezgama kita eilė). Šis veiksmas yra kartojamas, kol numezgamas gaminys. Motorinių mezgimo mašinų nebūna. Kilpų pridėjimas ir atėmimas atliekamas rankiniu būdu dekerio pagalba, orientuojantis pagal eilių skaičių (mezgant pagal kilpų dydį) arba pagal lekalinį prietaisą (mezgant lekalais masteliu 1:1 arba 1:2).
Kaip ir  daugelyje mezgimo mašinų, taip ir Silver Reed SK280/SRP60N mašinoje adatos turi keturias padėtis:

  • galinė nedirbančioji (A),
  • dirbančioji (B),
  • atrinktoji dirbančioji (C)
  • priekinė nedirbančioji (D).

Ant karietėlės esančios svirtelės pagalba galima atjungti mezgimą naudojantis perfokortą (adatos pozicijoje B) ir įjungti mezgimą (adatos pozicijoje D). Šepetėliai persijungia režime „vivingas/ surinkimas“  į įprastą režimą. Karietėlė dirba 5 režimuose, kurie yra skirti išgauti šioms funkcijoms:

  • paprastas/ viving/ surinkimas (stockinet, weaving, cast-on)
  • „slydimas“/ dvigubas žakardas (slip stitch, double jacquard)
  • tuk (tuck stitch)
  • gipiūras (punch lace)
  • raštas (fair islem knit in)

Mezgimo tankumą galima nustatyti tankumo reguliatoriaus pagalba.

Mezgimas naudojantis perfokortomis

Mezgimo mašina Silver Reed SK280/SRP60N nuskaito piešinius (raštus) nuo perfokortų. Piešinio plotis – iki 24 adatų, jis gali būti atkurtas 1, 2 arba daugiau kartų, priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo, o gali ir kartotis kas 24 adatas be apribojimų. Naudodamiesi specialiais ribotuvais Jūs nustatote, kur piešinys bus mezgamas, o kur – ne. Tokiu būdu nustatomos pradžios ir pabaigos zonos, kuriose bus mezgamas piešinys (mašinos komplekte yra 4 ribotuvai, t.y. galima nustatyti net dvi zonas). Maksimalus piešinio ilgis be pasikartojimo – 60 eilučių. Specialiais plastikiniais užspaudėjais Jūs galite sujungti perfokortą į žiedą ir ji bus nuskaitomas ratu.  Perfokortų skaitytuve yra  galimybė atjungimo perfokortą, o taip pat ir padvigubinti piešinį vertikaliai – šiuo atveju kiekviena perfokortos eilė bus mezgama du kartus.

Automatinis adatų parinkimas

Mezgimo mašinoje Silver Reed SK280/SRP60N naudojama automatinė adatų parinkimo sistema – įsiminimo įtaisas įtaisytas mezgimo mašinos karietėlėje, o perfokorta įtaisyta į nuskaitymo įtaisą mašinos galinėje dalyje. Kiekvieną kartą, kai Jūs judinate karietėlę palei nuskaitantį įtaisą, karietėlė nuskaito piešinį sekančiai mezginio eilutei.  Silver Reed mašinos konstrukcija leidžia megzti nereikalingą eilę, jeigu Jūs nusprendėte pradėti nuo mezgimo iš perfokortos būtent dabar, mezgimo proceso metu. Užtenka  perjungti karietėlę į nedarbinę padėtį, pravesti ją palei įtaisą pirmyn ir atgal ir  vėl įjungti – piešinys prasidės jau nuo esamos eilutės. Jums visiškai nereikia kiekvieną kartą traukti už adatų parinkimo svirtelės tam, kad galėtumėte megzti raštą – pakanka tiesiog vesti karietėlę ranka!

Pagrindinė adatine (SK280)

Pagrindinė mezgimo mašinos adatinė pritvirtinama prie bet kokio tvirto stalo krašto specialių tvirtinimo laikiklių pagalba. Stalas turi tikti pagal aukštį – per aukštas stalas labai varginą rankas mezgant. Labai patogus yra specialiai sukurtas mezgimo mašinoms sulankstomas stalas. Su uždarytu dangčiu mašinos korpusas primena kompaktinį lagaminėlį, kuriame saugomi visi mezgimo įrankiai ir karietėlė. Mašina turi du siūlvedžius ir leidžia įverti į karietėlę iškart du siūlus.

Papildoma adatinė (SRP60N)

Papildoma adatinė SRP60N gerokai išplečiami mezgimo mašinos galimybes. Svarbiausias pranašumas yra galimybė megzti visų tipų gumą  (1*1, 2*2, angliška, anglišką su perkėlimu ir t.t.). Papildoma adatinė – tai beveik ta pati mezgimo mašina, bet pritvirtinta 90 laipsnių kampu prie pagrindinės adatinės. Karietėlės pagrindinė ir papildoma adatinės prijungiamos prie bendro peties ir kai Jūs vedate viršutinės adatinės karietėlę, tai tuo pačiu metu juda ir apatinės adatinės karietėlė, kuri turi tuos pačius adatų valdymo įtaisus. Be to, gali buti naudojamas automatinis „megzti/nemegzti“ adatų perjungimas B pozicijoje, kuris leidžia automatizuoti dvipusį gumos mezgimą. Taip pat yra galimybė perkelti apatinę adatinę viršutinės adatinės atžvilgiu į kairę arba dešinę 10 adatų atstumu su fiksuotu pusės adatos žingsniu. Esant poreikiui apatinė adatinė gali būti lengvai atskiriama nuo viršutinės. Kad tai atlikti nieko nereikia ardyti, ji tiesiog patogiai nusileidžia 10 cm į apačią ir netrukdo dirbti tik vienos adatinės režimu. Taip pat lengva vėl grįžti prie mezgimo dviem adatinėmis.

Našumas

Mezgimo mašinos Silver Reed SK280/SRP60N našumas priklauso nuo mezgamo gaminio sudėtingumo ir gali skirtis. Greičiausiai yra mezgama paprastas mezginys – jeigu teisingai parinktas mezgimo tankis, tai vieną eilei numegzti užtrunka tik 2-5 sekundes. Per 5 minutes galima numegzti kepurę. Per porą valandų- vyrišką megztinį (jeigu jau padarytas gaminio lekalas). Tačiau galite užtrukti visą dieną  megzdami vieną sudėtingo rašto moteriškos palaidinukės rankovę.

Silver Reed SK280/SRP60N – patikima, aukštos kokybės mašina. Tad teisingai ją prižiūrint ji ilgai išlaiko savo aukštas ir patikimas charakteristikas, bei suteiks džiaugsmo mezgant jos pagalba.

Jei domina stori gaminiai (LK150)

Jeigu ne taip dažnai taikote raštus ir mieliau turėtumėte storą megztinį puikus pasirinkimas yra 4 klasės (stori verpalai) Silver Reed LK150 mezgimo mašina. Šios mašinos visiškai neturi raštų mezgimo funkcijos – nenaudoja perfokortų, tačiau yra pritaikytos vidutiniams storiems siūlams. Šios mašinos vis dar gali atlikti raštus, tačiau adatų išstūmimas atliekamas rankiniu būdu.

 

 

 

Jei domina labai stori gaminiai (SK155)

Silver reed SK155 – perfokortelinė 3 klasės mezgimo mašina, kuria galima megzti storus bei labai storus siūlus. Optimalus naudojamas verpalų storis iki 200 m/100 gr. Puikiai tinka šiltiems megztiniams, paltams, kojinėms, kepurėms ir kt. gaminiams megzti. Ši mašina naudoja perfokortas, todėl paprasta išgauti daugelį raštų.

 

Jei domina labai daug skirtingų raštų (SK840)

Jeigu ruošiatės megzti individualius užsakymus, kiekvieną kartą išgaunant naują raštą – geriausiais pasirinkimas kompiuterizuota mezgimo mašina Silver Reed SK840. Ši mašina perkelia visą raštų išgavimo procesą į kompiuterį, kuriame specialios programinės įrangos pagalba yra sukuriamos virtualios perfokortos ir laido pagalbą perduodamos į mezgimo mašiną.

silver-reed-sk840 kompiut

Tikimės šis straipsnis Jums buvo naudingas. Detalesnę informaciją apie kiekvieną iš aptartų modelių rasite jo prekės kortelėje. Visas mūsų parduodamas mezgimo mašinas rasite mūsų kataloge čia.

Statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų naudojimu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti slapukų politika.